Bizi Takip Edin:

Aktiviteler

Rafting

Rafting

Fırtına Deresi rafting açısından ülkemizdeki nadir alanlardan. Gelin, bu ırmağın özelliklerine daha yakından bakalım:

  • Yüksek hız: Fırtına Deresi, yüksek hızlı dalgalar ve akıntılar ile öne çıkar. Bu nedenle rafting yaparken dikkatli olmanız gerekir.
  • Zorluk seviyesi: Fırtına Deresi genellikle ileri seviyede rafting için tercih edilir; çünkü zorluk seviyesi yüksektir.
  • Özel ekipman: Fırtına Deresi'nde rafting yapmak için özel ekipmanlara ihtiyacınız olabilir. Yüksek hızlı dalgaların geçişi için özel rafting botları, kasklar, wetsuit'ler veya kürekler bu ekipmanlardan birkaçına örnek.
  • Profesyonel rehberler: Fırtına Deresi'nde rafting yaparken profesyonel rehberlerle çalışmanız önemli; çünkü rehberler, nehirlerdeki farklı bölgelerin güvenliği ve zorluk seviyelerini çok iyi bilir ve sizi ona göre yönlendirebilir.
  • Uzmanlık: Fırtına Deresi'nde rafting yapmak için önceden eğitim almış, tecrübeli ve uzman olmanız gerekir. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere bu dere, çılgın debisiyle ileri seviye rafting için bulunmaz bir alan.
  • Bu deneyimi yaşamak istemez misiniz ?

Zipline

Zipline

Zipline, Rize’ye, Çamlıhemşin’e kadar gelmişken mutlaka yapılması gereken bir aktivite. Herhangi bir riski de yok, çünkü zipline yaparken sizi taşıyan çelik halatlar yüzlerce kiloyu zorlanmadan taşıyabilen halatlar.

Üzerine, koşum adı verilen emniyet kemerleri ile kuşatılıyorsunuz. Tüm güvenlik önlemleri alındıktan sonra salınıveriyorsunuz boşluğa. Yerçekiminin sayesinde durmadan ilerlersiniz.

Denemeye var mısınız ?

Trekking

Trekking

Son yıllarda ülkemizde de doğayla iç içe aktiviteler tercih edilmeye başlandı. Kapalı bir alanda vakit geçirmektense; yeşil manzaraların eşlik ettiği huzurlu bir doğa gezisi daha cazip gelebiliyor.

Trekking, diğer doğa sporlarına göre oldukça kolay gerçekleştirilebilen bir aktivite. Tabii karşınıza zorlu parkurlar çıkabiliyor, ancak zamanla o parkurları rahatlıkla geçebilecek duruma geliyorsunuz. Fiziksel faydaları olduğu gibi psikolojik açıdan da olumlu birçok etkisi bulunuyor.